Profil
 

Biuro J.S.K. Architekci Sp. z o.o. założone i prowadzone przez Zbigniewa Pszczulnego oraz Mariusza Rutza to międzynarodowy zespół, który bazuje na wieloletnim doświadczeniu zawodowym zdobytym przede wszystkim na rynku niemieckim i polskim.

Biuro wyróżnia się nie tylko znajdowaniem indywidualnych rozwiązań projektowych, ale również szczególną dbałością o jakość ich realizacji. Biuro stawia na architekturę ponadczasową, która również po wielu latach będzie aktualna i zrozumiała.

J.S.K. Architekci projektuje budynki biurowe, mieszkalne, centra handlowe, hotele i centra kongresowe. Szczególną specjalnością JSK jest projektowanie terminali lotniczych
i kolejowych, terminali cargo i centrów lotniskowych oraz obiektów sportowych, w szczególności stadionów oraz aren widowiskowych.

J.S.K. Architekci realizuje projekty dla inwestorów polskich
i międzynarodowych, zarówno publicznych, jak i prywatnych.

Do projektów zrealizowanych w Polsce należą między innymi: siedziba koncernu Daimlera w Warszawie, zespół budynków  biurowych. przy ul. Domaniewskiej 50, budynki biurowe Horizon Plaza w Warszawie, centra handlowe: Drukarnia w Bydgoszczy oraz Solaris w  Opolu, stadion piłkarski Legii Warszawa.

Do aktualnie realizowanych projektów należą: rozbudowa lotniska Międzynarodowego Portu Lotniczego Wrocław-Starachowice jak również drugi Terminal Pasażerski Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy w Gdańsku, zespół budynków biurowych Wiśniowy Office Park w Warszawie oraz dwa stadiony piłkarskie realizowane w związku z turniejem na UEFA EURO 2012: stadion miejski we Wrocławiu oraz Stadion Narodowy w Warszawie.