Horizon Plaza, Warszawa
Zakończenie budowy:
2009

Inwestor:
Curtis Development Sp. z o.o.

Powierzchnia:
64 162 29 m2
Projekt składa się z dwóch budynków połączonych w jeden kompleks biurowy. Urbanistyczne założenie uzupełnia narożnik ulic Wołoskiej i Domaniewskiej. Zlokalizowany w tym miejscu prostokątny siedmiokondygnacyjny budynek nawiązuje wysokością (25m) do sąsiednich budynków uzupełniając narożnik kwartału miejskiego.

Prosta forma i rytmiczna uporządkowana fasada budynku podkreślają elegancką i nowoczesną architekturę. Budynek posiada dwa wejścia od ulicy Domaniewskiej obsługujące niezależne trzony komunikacyjne.

Fasada budynku została zaprojektowana jako system otworów z oknami przeszklonymi do samej podłogi na zmianę z elementami pełnymi pokrytymi ciemnymi płytami fasadowymi w kolorze grafitowym. Drugi z budynków powstał na zasadzie kontrastu miękkiej formy falujących i przesuniętych względem siebie rygli biurowych rozdzielonych korytarzami. Falujące tarcze zróżnicowane wysokościowo posiadają wspólne trzony komunikacyjne dające bardzo wydajne wykorzystanie przestrzeni biurowej z możliwością wydzielenia dużej ilości niezależnych jednostek najmu.

Teren przed budynkiem wysokim został ukształtowany jako przestrzeń o charakterze placu miejskiego z ciągiem pieszo-jezdnym pokrytym jednolitym rastrem szlachetnej nawierzchni, elementami małej architektury, krzewami i drzewami w donicach.

Na ostatnich kondygnacjach budynku wysokiego zaprojektowano ekskluzywne biura z tarasami dachowymi i widokiem na panoramę Warszawy. Pod całym budynkiem znajduje się dwukondygnacyjny garaż dla samochodów osobowych. Na placu przed budynkiem zostaną wydzielone miejsca parkingowe dla gości.